Kategorie      
Výrobci / značky
Novinky
Malí výrobci elektřiny od nového roku vydělají více na prodeji přebytků, umožní to druhý "výrobní" EAN

6. 12. 2022 Aktuálně Novela vyhlášky č. 408/2015 Sb. o Pravidlech trhu s elektřinou, kterou 6. 12. 2022 schválila Rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ), od nového roku umožní sdílení elektrické energie v rámci bytových domů.Novela...

více
Navýšení alokace dotačního programu v Olomouckém kraji

31. 3. 2020 obdržel Olomoucký kraj oficiální vyrozumění o schválení dodatečných finančních prostředků ve výši cca 68 mil. Kč, které budou použity na podporu žádostí zařazených v rámci dotačního programu...

více
Výkupní ceny pro rok 202

Výkupní ceny pro rok 2020

více
Blog / Články

Informace

Úvod Informace

ČEZ Distribuce - odkaz na stránky ČEZ Distribuce, kde je možnost stáhnout si formuláře a najdete zde akutální informace pro území ČEZu.

EG.D Distribuce - odkaz na stránky EG.D Distribuce, kde je možnost stáhnout si formuláře a najdete zde akutální informace pro území EGDu.

OTE portál - stránky Operátoru trhu s energií

Energetický regulační úřad - odkaz na správní úřad pro výkon regulace v energetice

Solární kalkulátor - stránky v anglickém jazyce pro výpočet zda váš dům je vhodný pro fotovoltaickou elektrárnu

 

Návratnost investice

Návratnost u hybridní fotovoltaické elektrárny nepočítejte. Instalací HFVE vstupujete na energetický trh a návratnost energoinvestic se pohybuje za hranicí 30ti let. Instalací hybridní fotovoltaické elektrárny se však nevydáváte na rozbouřenou hladinu plnou zrádných vírů v podobě propadu akcií nebo neustále měnící se legislativy .... a to i zpětně.

 

Naopak realizovali jste investici se stabilním přínosem pod vaší každodenní kontrolou. Zhodnotíte vaši nemovitost a vykročíte díky škálovatelnosti hybridní fotovoltaické elektrárny ke 100% nezávislosti na systému. Jako by jste měli vodu z vlastní studny a proto ji nemusíte odebírat z vodovodního řádu a platit za ni. Vaši vodu/energii vám nikdo není schopen zatížit daní stejně tak jako úspory na neodebrané elektřině. Nikdo vám není schopen danit to co vlastním aktivním opatřením uspoříte. Hybridní fotovoltaická elektrárna je hmatatelným majetkem. Minimálně jednou ročně při obdržení vyúčtování od dodavetele elektřiny vám hybridní fotovoltaická elektrárna vykouzlí úsměv na tváři, mírně načechrá sebevědomí a na účtu vám zůstane více financí než v předchozích letech bez hybridní fotovoltaické elektrárny.

 

Instalace HFVE na střechu vašeho vlastního domu realizujete investici střednědobou (tj.8 - 12 let). Úspora spotřebované elektřiny s HFVE začíná na 50%. Uvedené číslo znamená, že váč účet za elektřinu klesne až o polovinu bez optimalizace spotřeby. Hybridní fotovoltaická elektrárna také dokáže zabránit škodám na vašem majetku, protože slouží jako záložní zdroj vašeho domu - dokáže pracovat jako ostrovní systém. Při výpadku elektřiny bude dodávat elekřinu do zabezpečovacího systému i lednice nebo mražáku.

 

Ve chvílích kdy do vašeho domu nebude proudit elektřina z elektropřípojky se projeví výhody hybridní fotovoltaické elektrárny. Baterie bude schopna dodávat energii až do svého vybití což může být například prodloužení doby mrazení mrazáku až na úroveň 30ti hodin nebo více, protože baterie je vždy přes den dobíjena fotovoltaickými panely. Ve chvíli nečekané události vám na mobil dorazí SMS o výpadku dodávky elektřiny ze sítě, dálkovou správou zjistíte stav. Díky baterii budete mít dostatek času na přijmutí opatření vedoucí k eliminaci rizik buď vlastními silami nebo s pomocí rodinných příslušníků či sousedů.

 

Jaký tedy finanční přínos u investice do HFVE hledat? ...soustřeďme se na výši IRR. 
Startovní úroveň 6% v případě HFVE bez dotace s neoptimalizovanou spotřebou je k zamyšlení-levé horní okno. 
V pravém horním okně je HFVE bez dotace na objektu u něhož byla spotřeba optimalizována a vnitřní výnosové procento je na hranici 10% což je oproti nejhoršímu úročení bance se sazbou 0,01% dokonce 1000x více.....nejlepší sazba v bance je 3,4% na 5 let.

 

Levý spodní roh ukazuje že IRR se zvýšilo na 8% p.a. jen po započtení dotace, ale spotřeba nebyla optimalizována - objekt má rezervy... 

 

V pravém spodním rohu je nejlepší případ kdy HFVE byla poctěna dotací a spotřeba byla optimalizována = IRR 13% což nepotřebuje další komentář...

Zákaznická zóna

Site map

Copyright 2015 - 2023 © Fotovoltaické systémy