INFORMACE

Domů / Informace

INFORMACE

ČEZ Distribuce – odkaz na stránky ČEZ Distribuce, kde je možnost stáhnout si formuláře a najdete zde akutální informace pro území ČEZu.

EG.D Distribuce – odkaz na stránky EG.D Distribuce, kde je možnost stáhnout si formuláře a najdete zde akutální informace pro území EGDu.

OTE portál – stránky Operátoru trhu s energií

Energetický regulační úřad – odkaz na správní úřad pro výkon regulace v energetice

Solární kalkulátor – stránky v anglickém jazyce pro výpočet zda váš dům je vhodný pro fotovoltaickou elektrárnu

Návratnost investice

Návratnost u hybridní fotovoltaické elektrárny se nedá přesně spočítat. Instalací HFVE vstupujete na energetický trh a návratnost energoinvestic se pohybuje za hranicí 30ti let. Instalací hybridní fotovoltaické elektrárny se však nevydáváte na rozbouřenou hladinu plnou zrádných vírů v podobě propadu akcií nebo neustále měnící se legislativy …. a to i zpětně.

Naopak realizovali jste investici se stabilním přínosem pod vaší každodenní kontrolou. Zhodnotíte vaši nemovitost a vykročíte díky škálovatelnosti hybridní fotovoltaické elektrárny ke 100% nezávislosti na systému. Jako by jste měli vodu z vlastní studny a proto ji nemusíte odebírat z vodovodního řádu a platit za ni. Vaši vodu/energii vám nikdo není schopen zatížit daní stejně tak jako úspory na neodebrané elektřině. Nikdo vám není schopen danit to co vlastním aktivním opatřením uspoříte. Hybridní fotovoltaická elektrárna je hmatatelným majetkem. Minimálně jednou ročně při obdržení vyúčtování od dodavetele elektřiny vám hybridní fotovoltaická elektrárna vykouzlí úsměv na tváři, mírně načechrá sebevědomí a na účtu vám zůstane více financí než v předchozích letech bez hybridní fotovoltaické elektrárny.

Instalace HFVE na střechu vašeho vlastního domu realizujete investici s návratností cca (tj.6 – 8 let). Úspora spotřebované elektřiny s HFVE začíná na 50%. Uvedené číslo znamená, že váč účet za elektřinu klesne až o polovinu bez optimalizace spotřeby. Hybridní fotovoltaická elektrárna také dokáže zabránit škodám na vašem majetku, protože slouží jako záložní zdroj vašeho domu – dokáže pracovat jako ostrovní systém. Při výpadku elektřiny bude dodávat elekřinu do zabezpečovacího systému i lednice nebo mražáku.

Ve chvílích kdy do vašeho domu nebude proudit elektřina z elektropřípojky se projeví výhody hybridní fotovoltaické elektrárny. Baterie bude schopna dodávat energii až do svého vybití což může být například prodloužení doby mrazení mrazáku až na úroveň 30ti hodin nebo více, protože baterie je vždy přes den dobíjena fotovoltaickými panely. Ve chvíli nečekané události vám na mobil dorazí SMS o výpadku dodávky elektřiny ze sítě, dálkovou správou zjistíte stav. Díky baterii budete mít dostatek času na přijmutí opatření vedoucí k eliminaci rizik buď vlastními silami nebo s pomocí rodinných příslušníků či sousedů.